CURS VALUTAR
1 EUR = 4.98 RON UP | 1 USD = 4.54 RON UP | 1 GBP = 5.84 RON DOWN

Bostan, concluzie după apariția Fecioarei la Fatima: Fiecare bun creștin trebuie să lupte contra răului venit din Rusia

0 comentarii / 3264 vizualizări / 31 august 2025

”Putinismul e un amestec de stalinism și satanism. Revin la această profeție de la Fatima, din 1917, care a prevestit acest rău care se va întinde în toată lumea și va veni din Rusia. Săracii copilași, erau niște păstori care au văzut-o pe Fecioara Maria, este unul dintre cele mai mari miracole, au fost peste 70.000 de oameni prezenți la a treia apariție, mărturie fizică în care s-a mișcat soarele pe cer, au apărut nori, deci, dacă citiți despre aparițiile de la Fatima o să vedeți că e unul dintre cele mai mari miracole ale secolului trecut și profeția spunea că răul va pleca din Rusia.
Și a fost revoluția bolșevică și s-a întins în toată lumea. Și doar prin rugăciune, prin închinarea la Sfînta Fecioară a inimii neprihănite, printr-o rugăciune intensă și prin alungarea răului putem să revenim. Deci ideea că din Rusia pleacă (răul n.n.) a fost dovedită cu vîrf și îndesat de atunci încoace și mi se pare că trebuie să luptăm și trebuie să respingem răul oriunde se întinde el și asta trebuie să fie lupta fiecărui om, fiecare creștin normal și bun ar trebui să lupte contra răului” a declarat directorul Re-Patriot, fostul ministru Marius Bostan, într-o emisiune difuzată azi în reluare la Prima News. (B.T.I.)

FoloseSte contul de Facebook pentru a comenta

STRTIME=1662721998