România stă pe un butoi cu pulbere. Ce va produce scînteia?
Poate o fi lumea din România lașă, cum zic unii, și nu se mobilizează pentru mitinguri de protest. Dar spaima oricărui regim autoritar este de o scînteie banală capabilă să aprindă fitilul unei tensiuni sociale imense…
1 comentariu / 6124 vizualizări / 16 iulie 2025
