La vie en rose. Sau cum a muncit delegația lui Nicușor la Paris
0 comentarii / 7488 vizualizări / 11 ianuarie 2026
S-a muncit intens la reuniunea liderilor europeni de la Paris, 6 ianuarie. Președintele României, Nicușor Dan, nu a mers singur la importanta reuniune, ci, în mod firesc, însoțit de consilieri prezidențiali, în frunte cu Delia Dinu. Care la ora lucrărilor Coaliției celor dispuși să acționeze se plimba prin orașul îndrăgostiților, în goană după fotografii și filmări cît mai artistice, inclusiv în ambasadă, iar la orele serii, după reuniune, cînd toți liderii europeni se aflau pe aeroporturi pentru întoarcerea în țările lor, se lăsa pozată/filmată lîngă majestuosul turn Eiffel, la fel de artistic.



