CURS VALUTAR
1 EUR = 4.98 RON UP | 1 USD = 4.54 RON UP | 1 GBP = 5.84 RON DOWN

Ponta, întrebare tulburătoare: Putin e de vină pentru toate. Ce ne facem dacă moare?

0 comentarii / 3436 vizualizări / 23 septembrie 2025

”Ce ne facem dacă moare Putin? Acum, viața politicienilor europeni și români este foarte simplă. Cine a mărit TVA-ul? Putin. Cine ne-a dublat impozitele la case? Putin. De ce nu avem bani? Din cauza lui Putin. Cine manipulează alegerile de trebuie să le anulăm? Putin. Dacă moare Putin mîine, ce facem? Cum ne mai descurcăm? De fapt, cine ne mai face rău dacă nu mai e ăla? Pe cine batem în toate războiele, că în fiecare zi îl batem, i-au mai murit un milion de soldați… Ok, ce facem fără ăsta? Adică, suntem exact în Orwell în ”1984”. Exact în Orwell” s-a întrebat fostul premier Victor Ponta în podcastul ”Ai Aflat! Cu Ionuț Cristache”. (B.T.I.)

FoloseSte contul de Facebook pentru a comenta

STRTIME=1662721998