Stupoare: Liliana Minca vrea confruntare cu Teo la TVR 3
0 comentarii / 1494 vizualizări / 19 aprilie 2010
Echipa lui Teo Trandafir doreşte ca dezbaterea finală cu Liliana Mincă să se desfăşoare la Realitatea TV, în timp ce membrii staff-ului candidatului PSD+PC au propus ca dezbaterea finală să aibă loc la TVR 3, post specializat în programe regionale, o decizie finală urmând să fie luată după o nouă întâlnire.
Reprezentanţii echipelor tehnice de campanie electorală ale Teodorei Trandafir şi Lilianei Mincă s-au întâlnit, azi, pentru a pune la punct detaliile privind dezbaterea televizată dintre cele două candidate, conform unui comunicat al PDL Sector 4 remis Mediafax.
Conform sursei citate, echipa candidatului PDL, Teo Trandafir, a propus ca dezbaterea să aibă loc la Realitatea TV. Pe de altă parte, echipa Lilianei Mincă a propus ca dezbaterea să aibă loc la TVR 3, în ultima zi de campanie electorală, respectiv 23 aprilie.
Cele două echipe urmează să se reîntâlnească în cel mai scurt timp, pentru a finaliza discuţiile, se mai arată în comunicat.
Comenteaza